Miután Ozirisz lelke végleg elhagyta a földi szférát, a testvére, aki őt a halálba küldte, Széth még mindig Egyiptom trónján ült, pedig az uralkodói státusz jogos örököse nem Széth lett volna, hanem Ozirisz és Ízisz fia, Hórusz. Ízisz titokban nevelte fel fiát, akit, felnőtt korában arra kért, hogy álljon bosszút az apja gyilkosán, ezért Hórusz hosszú évtizedekig zajló harcba szállt Széth-tel. Hórusz minden egyes csatában legyőzte Széth-et, de halhatatlansága miatt visszatért, és támadásokat indított Hórusz ellen. Széth kedvenc trükkje az volt, hogy álruhába bújt, és krokodil vagy disznó képében közelítette meg Hóruszt (érdekes módon most épp az álarcos énekes műsorok vannak soron…, totálisan lesüllyedt színvonalon, zéró művészi értékkel, illetve felkerültek az egészségügyi maszkok is – senki és semmi sem az, mint aminek látszik analógia, továbbá a megtévesztés, önáltatás, önátb.szás, struccpolitika, sunyiság, mohóság következményeinek felszíni tünetei jellemzik az aktuális téridő pillanatot, de a történelem ismétli önmagát, a fejlődés pedig nem lineáris, hanem hullámtermészetű, mint minden az univerzumban), bár Hórusz okos volt és intuitív, sosem lehetett becsapni.

A történet szerint egy alkalommal Széth kivájta Hórusz bal szemét (ebből lett a Hold és a sebgyógyulás időszaka egy holdciklusnak felelt meg), melynek helyére Ízisz egy varázserővel rendelkező Uadzset szemet tett, melynek segítségével ismét képes volt harcolni Hórusszal. Közel negyven évi küzdelem után a kilenc istenségből álló csoport, az Enneáda végül elűzte a gonosz Széthet és csapatát a térségből, így Hórusz érvényesíthette a jogait, vissza kapta birtokait és uralkodói státuszát. Hórusz így egész Egyiptom ura lett, (Alsó-, és Felső-), kettős koronát viselt, Ízisz pedig (tehén fejet öltve – ez egy külön sztori) Hórusz társa lett.

Hórusz és Széth történetét gyakran mesélik úgy, hogy ők testvérek voltak, bár ha Hórusz Széth tesvérének, Ozirisznek a fia, akkor Széth a nagybátyja volt; érdekes módon a görögök kétféle Hórusz alakot találtak ki, egy gyermek Hóruszt (Horpahrud / Harpokratész) és egy idősebb Hóruszt (Horur / Haroérisz), bár az egyiptomiak az esettől kezdődően minden uralkodót Hórusszal azonosítottak.

IL TEMPIO-UOMO | Il blog di XPublishing -Mike PlatoAz egyiptomiak óriási tisztelettel övezték a Hórusz jelenséget, a Hórusz-szemnek a mai napig hatalmas mágikus- és gyógyítóerőt tulajdonítanak (az ÉG szemével azonosítják), ezért a győzelem utáni időszakban minden évben ünnepséget rendeztek Hórusz városában, Edfuban (ősi Dzseba), ahol színészek, de olykor még az uralkodók is Hórusznak öltözve játszották el Széth eltaposását és legyőzését. Bizonyos nézetek szerint a Sárkányölő Szent György legendája is ezt a mozzanatot örökíti meg.

Az egyiptomiak Hórusz alakjában látták a gonoszság, a baj, a betegségek ellenszerét, ezért domborműveket, amuletteket, szobrocskákat faragtak róla, azokat varázsigékkel, mágikus szövegekkel teleírogatva. Ebből az időszakból származik az “ABRAKADABRA” kifejezés is.

Akinek a képletében kiemelt helyen szerepel a Horus nevű aszteroida, az különleges mentális képességeket tudhat magáénak. Érdemes odafigyelnie az intuíciójára, mert sok bajtól óvhatja meg a harmadik szeme. (Bár ez mindannyiunkra érvényes azt hiszem, vizesek előnyben.)

* Horus aszteroida tranzit: Bak 14°13′ a mai napon.

Cs. Melinda

www.truepowerastrology.hu

www.karmaszeminarium.hu