A Tejút Születése

A teljes történet sok szálon fut, és egyik esemény bontakoztatja ki a következőt, de dióhéjban a háttértörténet a következő:

Image may contain: 1 person, outdoorZeusz, a görög főisten (Jupiter) nem volt éppen egy hűséges mintaférj (csakis önmagához volt hű, azt tette, amit az adott pillanatban megkívánt), aki egyszer elhatározta, hogy meglátogatja a halandó Alkménét azért, hogy együtt háljon vele az éjszaka leple alatt. Az asszony a száműzött férjét (Amphitrüónt) várta vissza, és nem a főistent, de Zeusz furfangos módon a távollévő férj képmását öltötte magára, így Alkméné nem tudott különbséget tenni a két férfialak között. A frigyből fiúgyermek fogant, akiről 9 hónappal később, a szülés napján Zeusz azt állította, hogy hatalmas uralkodóvá válik az a gyermek, aki éppen meg fog születni.

És most következik a történetben a csavar:

Az asszony férje a “zeuszi éjszaka” másnapján hazatért, és ugyancsak együtt hált Alkménével, aki ismét megfogant egy fiúgyermekkel, így ikreket várt: Héraklészt, Zeusz fiát, és Iphiklészt, Amphitrüón gyermekét.

Amikor Zeusz felesége, a féltékeny Héra (Juno), tudomást szerzett Zeusz jóslatáról, felkerekedett és női praktikákkal egy éppen vajúdó másik asszony szülését felgyorsította, Alkméné vajúdását pedig lelassította, így az aznap születő gyermek nem Héraklész lett, hanem Eurüsztheusz, aki a jóslatnak megfelelően valóban nagy király lett később.

Héra kezdettől fogva gyűlölte Héraklészt (Herkules), mégis egyszer tudtán kívül táplálta őt az anyatejével, amikor a csalafinta Hermész (Merkúr) az alvó Héra keblére csempészte a kisbaba Héraklészt, hogy a kisded megerősödjön. Egyik pillanatban azonban Héraklész túl erősen harapott, ami felébresztette Hérát, az istennő lelökte magáról a csecsemőt, a teje pedig továbbfolyt, ki a messzeségbe, az égbolt közepére.

A görög mítosz szerint tehát így alakult ki a Tejút, melynek történetében ott lapul a szenvedély, a furfang, a féltékenység, az ármánykodás, az ártatlanság, a megtévesztés, a büszkeség, a ragaszkodás, a párkapcsolati problémák, a gondoskodás-táplálás, a közös ég és közösség, és a minden EGY analógiája, pont úgy, mint a tizenkét állatövi jegy egy-egy szimbolikus jellemzője…

Legyen szép napotok ma is! 😘🌿🌳

Cs.Melinda
www.truepowerastrology.hu
www.karmaszeminarium.hu

Kép: Peter Paul Rubens – A Tejút Születése