https://scontent.fbud5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/90908185_650849682408038_2988567570317049856_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=AmaXYhVXoNgAX-rQ0b3&_nc_ht=scontent.fbud5-1.fna&oh=ab26ece3c3b5e2badb951e9c7dd2ff23&oe=5EADDE27A csatolt ábrán az óegyiptomi mítoszokból ismerhető legősibb istenségek, Ízisz és Ozirisz látható (ők az egyiptomi teremtéstörténetben Nut, az égbolt gyermekei, testvérek). Ozirisz egyiptomi istenséget féltékenység és irigység okán megölte a harmadik testvérük, Széth (innen jöttek a Sith-ek, mint ‘dark side’ figurák a Star Wars storyba 🙂), élve koporsóba zárta, majd a folyóba dobta, amely Büblosz partjainál kötött ki. A folyóparton a koporsó egy hatalmas fává alakult, ami annyira megtetszett az ottani királynak, hogy a palotájának díszévé tette azt oszlop formában. A faoszlopnak nagyon különleges energiája volt, aki elhaladt mellette, csodálatos módon minden betegségéből meggyógyult. Amikor ezt Ízisz – Ozirisz testvére és felesége – meghallotta, azonnal a palotába sietett, és idős asszony képében dajkának szegődött a király gyermekéhez, majd egy trükk segítségével Ízisz elérte, hogy a király neki ajándékozza a csodatévő oszlopot, amelyben a férje raboskodott már egy ideje. Ízisz nyomban kiszabadította Oziriszt és Hemmisz szigetére tért vele, ahol varázsigékkel feltámasztotta Ozirisz lelkét, vele hált, és a szellemétől megfogant Hórusz (aki később a halottak lelkét mérlegen mérte). Széth a féltékeny “kis” testvér viszont még mindig nem bírt magával, lángolt benne az irigység annak ellenére, hogy ő is imádta nővérét és bátyját, mint mindenki más, egy éjszaka leple alatt 14 darabra vágta Ozírisz testét, majd szanaszét szórta azokat a világban. Ízisz sorra megkereste a testrészeket, amelyeket összerakosgatott, gyolccsal összekötözött, majd mágikus szavakkal hozta őt ismét egységbe (a nemzőszervét elnyelte egy hal, tehát nemtelenné, azaz földöntúlivá vált), így alkotta meg Ízisz az egyiptomi történet első múmiáját. Ozirisz szelleme ezután feltámadhatott, és útra kelhetett a nyugati horizonton túli világba, ahol a holtak birodalmának bejáratánál örök életet ígért a halandóknak. Ettől kezdve terjedt el a bebalzsamozás technikája, és a test megőrzésének hagyománya az egyiptomi kultúrában.

Bizonyos feltételezések szerint a magyarok ősatyja Nimród volt Ozirisz, ami akár igaz, akár nem, afelől semmi kétségem, hogy a magyaroknak nagyon is sok közük volt az egyiptomiakhoz (lásd: Orion/Nimród csillagképhez igazított gizai piramisok, magyarul értelmet nyerő hieroglif olvasatok..stb).

Illetve ugyancsak érdekes a testvérharc motívuma a történetben, amely mint örök téma, számos egyéb mesében is említésre került…

Kellemes délutánt kívánok Nektek!

Cs.Melinda
www.truepowerastrology.hu
www.karmaszeminarium.hu